AMB Technic na targach Automaticon 2015

Kategoria: AMB Technic / Data: 10 kwietnia 2015

17 – 20 marca wzięliśmy udział w największych targach automatyki i pomiarów w Polsce. W tym roku z okazji 20-lecia powstanie firmy zdecydowaliśmy się na wystawienie naszych urządzeń na dwóch stoiskach w dwóch halach. W jednej prezentowaliśmy działanie maszyn: powlekających selektywnie, powlekających ochronnie (ASYMTEK), dozujących bezkontaktowo (PICO DOT) i dozujących 1K (NORDSON EFD), natomiast na drugi stanowisku pokazaliśmy dozowanie smaru objętościowo technologią SOMA oraz aktywację powierzchni (PLASMATREAT).

Oba stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem – odwiedzali nas zarówno starzy jak i nowi Klienci. Dlatego też targi były dla nas nie tylko miejscem do pokazania naszych maszyn i ich możliwości technicznych, ale także przestrzenią do licznych i miłych spotkań oraz budowania relacji. Czasem też pozyskujemy nowe kontakty w firmach, które już znamy. Mówiąc krótko – miła atmosfera, rozmowy przy kawie i ciastkach wokół maszyn, nowe pomysły, nowe zapytania i aplikacje.

Nasze maszyny jak zwykle zdziwiły swoją precyzją i szybkością. Tak było też i tym razem, bo jak tu nie przystanąć koło zaworu PICO DOT, który pozwala na bezkontaktowe i precyzyjne mikro dozowanie z prędkością nawet 150 dawek na sekundę. Albo jak nie zwrócić uwagi na technologię SOMA pozwalającą na dozowanie smaru, który często sprawia znaczne trudności, a dzięki SOMie dozuje smar z prędkością do 2 razy ma sekundę? Pomimo wszystko, na tych tragach największe zainteresowanie wzbudziła maszyna do lakierowania. Dzięki czemu większość pozyskanych nowych Klientów oraz pomysłów na współpracę dotyczyła właśnie procesów powlekania. Nic dziwnego, bo nasze maszyny nie tylko są szybkie i selektywnie lakierują układ elektroniczny, ale są także bardzo precyzyjne, dzięki czemu znacznie zwiększają wydajności automatycznych procesów zabezpieczania układów elektronicznych.

Targi Automaticonu to także świątynia wiedzy dla młodych ludzi. Przekładem były także tegoroczne targi na których pojawiali się uczniowie z techników i liceów oraz rzesze studentów i pasjonatów technologii. Dla nich też znaleźliśmy czas i cierpliwie odpowiadaliśmy na dociekliwe pytania. Tym razem, dużo opowiadaliśmy o książce Pana Marka Bernaciaka „Klejenie Tworzyw Sztucznych”, która w sposób przystępny dla każdego tłumaczy tajniki klejenia