Bez przepływowe wypełnienia

Kategoria: Pick & Place / Data: 26 sierpnia 2015

Bez przepływowe płyny wypełniające mogą być zastąpione tradycyjnym dozowaniem igłą, ale również natryskiwaniem z wykorzystaniem naszej nagradzanej bezdotykowej serii DispenseJet wykorzystującą opatentowane współosiowe wsparcie powietrzem.

Brak przepływu materiału wypełniających wykorzystuje się w celu zwiększenia niezawodności produktów zawierających technologię przerzutnika (flip-chip) i CSP (miniaturowe podzespoły) na drukowanych płytkach. Wykorzystanie bez przepływowego wypełnienia pozwala na większą elastyczność przy projektowaniu płytek, ponieważ mniej miejsca jest wymagana pomiędzy elementem wymagającym wypełnienia i sąsiadujących elementów pasywnych.

Bez przepływowe płyny wypełniające mogą być zastąpione tradycyjnym dozowaniem igłą, ale również natryskiwaniem z wykorzystaniem naszej nagradzanej bezdotykowej serii DispenseJet wykorzystującą zawór natrysków. Wraz z naszym oprogramowaniem Fluidmove, strumień oferuje kilka metod, w tym strzelanie, „krople” i nanoszenie linii przy wykorzystaniu opatentowanego współosiowego wsparcia powietrzem.

Współpracujemy z wiodącymi dostawcami bez przepływowych płynów wypełniających, w celu tworzenia aplikacji, które mogą być wykorzystane w najróżniejszych sytuacjach podczas produkcji. Przy wykorzystaniu najszybszej metody natryskiwania – strzelanie i „krople” – czas nanoszenia może być o połowę krótszy w porównaniu do tradycyjnego nanoszenia igłą (w zależności od aplikacji). Więcej korzyści uwidacznia się przy pełnym wykorzystaniu systemu bezdotykowego, takich jak wykluczenie dotykania płytki i braku potrzeby wsparcia płytki od spodu.

Przy stosowaniu bez przepływowego wypełnienia, strumień przemieszcza się na małą odległość (zazwyczaj 1mm) i strzela płynem w wybraną lokalizację na miejsc. W zależności od wymaganej dokładności i szybkości produkcji, wystrzał może odbywać się zarówno w linii ciągłej, jak i punktowo.