Listwy grzejne

Kategoria: Hot Bar / Data: 20 października 2015

Nordson DIMA oferuje szeroką gamę listw grzejnych (hot bars), dzięki czemu zawsze mamy odpowiedni model dla Twojego procesu produkcyjnego. Ponieważ każdy proces produkcji wymaga własnej listwy grzejnej, mamy zarówno standardowe listwy grzejne, jak również listwy grzejne wykonywane na zamówienie.

Wszystkie listwy grzejne są zaprojektowane tak, aby zminimalizować czas procesu, ponieważ cykle grzania i chłodzenia są wykonywane w bardzo krótkim czasie. Ponadto nasze listwy grzejne zachowują swój kształt i są odporne na odkształcenia, które mogą powstać w wyniku dużych sił w niektórych procesach spajania.

Prosimy o kontakt w celu przedstawienia atrakcyjnej oferty naszych listw grzejnych, które zoptymalizują Twoje procesy produkcyjne.

Wysoka masa termiczna listwy grzejnej

Listwa grzejna o masie termicznej wolniej reaguje na zmieniające się warunki temperatury. Są to narzędzia przydatne w środowiskach o dużych gradientach termicznych lub z dużą redukcją ciepła, lecz gdzie jednolite utrzymanie ciepła nie jest dobrym rozwiązaniem.

Listwy grzejne mocowane przy użyciu uchwytu

Listwy grzejne mocowane przy użyciu uchwytu są tanie, łatwe w utrzymaniu i skuteczne przy niskich siłach. Składa się z twardych, metali o wysokiej rezystancyjności, takich jak tytan lub stopy typu inconel, listwy grzejne zamontowane przy użyciu uchwytu są zwykle używane przy niezależnych głowicach wiążących przy aplikacjach lutowania rozpływowego.

Listwa grzejna z tytanową krawędzią

Listwy grzejne z tytanową krawędzią są przeznaczone do montażu na specjalnie zaprojektowanym uchwycie służącym do regulacji krawędzi styku. Ponieważ te listwy nie są mocowane na głowicy, tak jak inne listwy grzejne, to mogą być wykorzystywane przy zastosowaniu większych sił i są sprofilowane do konkretnego zastosowania.