Nowa jakość technologii dozowania

Kategoria: Nowości z rynku / Data: 18 lutego 2016

Nordson ASYMTEK nadaje technologii dozowania opartej o piezoelektryczność nową jakość: Przedstawiamy Spectrum II Premier z systemem ItelliJet Jetting

Charakteryzuje go dokładność dozowania przy produkcji seryjnej zaawansowanych zespołów elektronicznych

Carlsbad, CA, USA – 10.11.2015 – Nordson ASYMTEK, firma Nordson (NASDAQ: NDSN), światowy lider w technologiach oraz oprzyrządowaniu związanym z dozowaniem cieczy, wytryskiwaniem oraz pokrywaniem, przedstawia Spectrum™ II Premier z systemem strumieniowym IntelliJet® do drobno-punktowego dozowania w dużych częstotliwościach, bez utraty precyzji, wysokiej wydajności oraz długotrwałej niezawodności, koniecznej przy zaawansowanym zastosowaniu. System IntelliJet zawiera zgłoszony do opatentowania dwuczęściowy wkład ReadiSet™, który służy do szybkiego czyszczenia oraz konserwacji. Wykorzystując system dozowania strumieniowego opartego na piezoelektryczności, system wytryskuje szeroki zakres płynów w drobnych miarach, od jednego do setek nanolitrów. Ustawienia procesu zamkniętej pętli systemu Spectrum II Premier zawierają zaawansowane funkcje związane z konfiguracją, kalibracją oraz zarządzaniem systemem IntelliJet, w celu zapewnienia niezmiennej wydajności oraz niezawodności i wytrzymałości większej niż inne, dostępne obecnie na rynku systemy strumieniowe oparte na piezoelektryczności.
„Zaawansowane projekty opakowań z malutkimi punktami w ciasnych zakamarkach wymagają niesamowitej dokładności w dozowaniu, aby zapewnić wydajność produkcyjną. Aby zachować cele wydajnościowe z takimi drobnymi punktami oraz natężenie przepływu płynu docelowego, konieczna jest wysoka częstotliwość strumieniowania” – powiedział Garrett Wong, kierownik ds. produktu w Nordson ASYMTEK. „Technologia piezoelektryczności idealnie sprawdza się w tworzeniu drobnych punktów, ale jej użyteczność przy produkcji masowej nie idzie w parze z krótkim okresem użytkowania części eksploatacyjnych oraz z przeciętną stabilnością, odnośnie wielu instalacji. Systemy Spectrum II Premier i IntelliJet wydłużają długoterminową niezawodność piezoelektrycznej technologii strumieniowej (od dwóch do czterech razy dłużej niż inne piezoelektryczne dysze) oraz łączą ją z funkcjami automatycznej kalibracji, które tworzą stały proces strumieniowy na dużych liniach produkcyjnych”.
System Spectrum II Premier został zbudowany na wielokrotnie nagradzanej platformie Spectrum II i opiera się na 30 latach doświadczenia firmy ASYMTEK – globalnego lidera w tworzeniu oraz produkowaniu oprzyrządowania związanego z precyzyjnymi dozownikami do cieczy dla środowisk masowej produkcji. Funkcje samokalibracji systemu IntelliJet oraz opatentowane ustawienia procesu zamkniętej pętli gwarantują to, że dozowanie pozostanie spójne pomimo różnic w sprzęcie eksploatacyjnym, ustawieniach lub zużyciu. Użytkownicy mogą skutecznie przesyłać swoje procesy dozowania pomiędzy platformami Spectrum II Premier i uzyskają identyczne osiągi odnośnie oddzielania się cieczy, eliminując krople oraz akumulację. Wkład ReadiSet maksymalizuje okres używalności, ponieważ jedynie części narażone na wilgoć są wymieniane, pozwalając elementowi wyzwalającemu strumień na pozostanie na platformie. Pojedyncze elementy wkładu ReadiSet można z łatwością wymienić, redukując w ten sposób koszty użytkowania.
„Systemy Spectrum II Premier oraz IntelliJet są z pewnością krokiem na przód w technologii dozowania strumieniowego” – mówi Wong. „ASYMTE skupia się na całościowych rozwiązaniach a Spectrum II Premier łączy wiodącą w branży dokładność dozowania z bogatym w funkcje oprogramowaniem oraz najnowocześniejszym sprzętem i wizją, aby dozowanie cieczy zyskało nową jakość”.